Бесплатна достава за сите нарачки

Попусти до 30% на експонати

Душеци

Изглед
 • 3
 • 4
 • 5

Categories

  Brand

  Size

  Material

  Use

  Price

  ден
  На врвот

  Кошничка 0

  Најави се

  Обновување на лозинка

  Ја заборавивте вашата лозинка? Внесете го вашето корисничко име или адреса. Ке добиете линк за создавање нова лозинка преку е-пошта.

  Душек CROWN

  How to measure

  Душеци во кои може да уживаат сите, а не само оние кои обожаваат тврди душеци.

  Совршено ортопедско спиење...

  Хипоалергена, отпорна на прашински грини и овозможува проток на воздух, нашата уникатна латекс пена ја насетува тежината на Вашето тело, се приспособува на Вашите контури и притоа не се создава компресија. Душеците изработени од латекс Ви овозможуваат да имате поудобен сон на тој начин што рамномерно го распоредуваат притисокот по целата должина на душекот додека Вие спиете. Со дополнителен слој ХР пена заради удобност, Crown душеците се дизајнирани со префинета елеганција и класичен раскош.

  Системот со Херкул жичено јадро е опремен со двојно повеќе пружини отколку другите душеци,т.е со 180 Херкул јадра на метар квадратен. Душекот е изработен на таков начин што овозможува проток на воздух. Тежината од телото рамномерно се распределува по должината на душекот, а притисокот што душекот го создава врз телото се намалува. Колку е поголем бројот на пружини во душекот, толку поголем број од нив доаѓаат во контакт со телото и му даваат идеална анатомска и ортопедска потпора во секоја позиција. Тој има подолг век на траење од другите душеци.

  Овој душек, поради поголемиот број пружини, може да трпи секакви видови притисоци од телото.

  Додадено во листа на омилени Види во листа на омилени