Душек KINGPED

14,300.00 ден 23,800.00 ден-5% Попуст

SKU: не се применув Категорија: ,
Сподели

Опис

За оние кои претпочитаат природни материјали и високи душеци, King Ped се состои од ХР пена поставена на Херкул жичено јадро заради контакт со сите делови од телото и обезбедување извонредна удобност и потпора.

Материјалот од кој е изработена ХР пената обезбедува оптимални услови за спиење бидејќи овозможува циркулација на воздухот и со тоа спречува појава на топлина и влага. Со својата дебелина од 28 cm, King Ped, кој претставува комбинација од ХР пена со врвен комфор и идеално Херкул жичено јадро, претставува првиот избор на оние кои уживаат во високи душеци.

Со дополнителен слој на пена заради удобност, King Ped душеците се дизајнирани со префинета елеганција и класичен раскош.

На врвот

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Види во листа на омилени