Продажба!

Душек HERO

13,900.00 ден 22,500.00 ден-5% Попуст

SKU: не се применув Категорија: ,
Сподели

Опис

Надворешната прекривка, која е со патент и може да се пере, максимално го зголемува капацитетот на душекот за ослободување од влагата.

Памукот е дар од природата за нас. Протокот на воздух достигнува максимални нивоа благодарение на структурата од влакна која се формира меѓу надворешната покривка од органски памук и другите слоеви. Како целосно обновлив материјал, памучните ткаенини на Almero се меки, природни, трајни и лесни за одржување. Ние го користиме овој првокласен памук кај Hero душеците.

Материјалот од кој е изработена ХР пената обезбедува оптимални услови за спиење бидејќи овозможува циркулација на воздухот во 7 зони и со тоа спречува појава на топлина и влага.

Утврдено е дека на човечкото тело има 7 различни зони врз кои се создава притисок при лежење, а душеците со 7 анатомски зони, со својата структура од 7 различни степени на тврдост, му даваат најдобра можна потпора на телото, го регулираат протокот на крв и ги сведуваат несаканите движења на минимум.

Логирај Се
Обновување на лозинка

Ја заборавивте лозинката? Внесете го вашето корисничко име или е-пошта. Ќе добиете линк за да креирате нова лозинка преку е-пошта.

На врвот

Кошничка 0

Додадено во листа на омилени Види во листа на омилени